Tauragės krepšinio diena 2017
Kovo 11-os, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventę Tauragės krepšinio mėgėjai kaip įprasta rinkosi švęsti į Bastilijos sporto kompleksą. Sportiškai, su gera nuotaika, šokėjomis ir nuo mažiausio iki didžiausio.
Pirmieji šventinėje programoje startavo "Slalomo" konkurso dalyviai. Jiems reikėjo pademonstruoti greičio ir kamuolio varymosi įgūdžius, bei pelnyti taškus abiejose aikštės pusėse. Iš 10 užsiregistravusių dalyvių, į finalą prasibrovė komandos draugai Erikas Jončas ir Tautvydas Zaurynas. Pastarasis finalui išsaugojo daugiau jėgų ir triumfavo pirmajame šventės konkurse.Sekančiame konkurse debiutavo ir jauniausieji šventės dalyviai, jie porose su vyresniais kolegomis per minutę turėjo surinkti kuo daugiau taškų. Finale susikovė T. Stankaus ir D. Lauciaus poros. Nors Tautvydo ir Augusto pora pasirodė puikiai, bet antri startavę broliai Deividas ir Dilanas Lauciai pasirodė dar geriau ir džiaugėsi antruoju šventės apdovanojimu.
Iškart po to startavo gausiausiai dalyvių sutraukęs "Snaiperio" konkursas. Jame startavo 21 dalyvis. Pasirodymų būta įvairių, o į pusfinalį pateko 4 geriausius rezultatus pademonstravę krepšininkai. Į finalą prasibrovė jau minėtas D. Laucius ir T. Paulauskas. Rungtynių ilgosios pertraukos metu vykęs finalas pareikalavo dar vienos metimų serijos, nes abu dalyviai pademonstravo identiškus rezultatus. Papildomoje serijoje geriau pasirodė daugkartinis tokių konkursų dalyvis - Tomas Paulauskas, kuriam ir atiteko "Snaiperio" konkurso apdovanojimas.
Į "Oro karaliaus" konkursą užsiregistravęs Benas Norvilas šiemet nesulaukė konkurencijos ir po improvizuoto pasirodymo atsiėmė apdovanojimą iš šventės vedėjo G. Sakalausko rankų.Graži naujovė šventėje - varžybos "Tauragės krepšinio ateitis", kuriose dalyvavo jauniausieji Tauragės miesto krepšininkai, kuriuos treniruoja T. Rapolavičius ir E. Žemgulis. Šešerių ir septynerių metų jaunųjų sportininkų varžybose netrūko nieko: buvo kovos, taiklių metimų, gražių perdavimų, kamuolio valdymo epizodų ir be abejo palaikymo. Pavargę, bet laimingi dalyviai pasipuošė medaliais ir visi draugiškai pozavo bendrai nuotraukai.
Na ir šventės ašimi tapo finalinės Nepriklausomybės taurės varžybos, kuriose susitiko "Fortūnos" ir "Senvagės" ekipos. Pirmieji su rungtynių svarba susitvarkę "Senvagės" krepšininkai sugebėjo šiek tiek pabėgti į priekį, tačiau pirmajame ketvirtyje krepšys atakuojant iš 3 taškų zonos jiems buvo lyg užrištas, o "Fortūna" pataikė tris tolimus metimus ir po pirmojo kėlinio pirmavo 5 taškais. Antrajame pagaliau prisitaikė ir "Senvagės" komanda pataikiusi 4 tritaškius, tačiau išlyginti žaidimo neleido spragos gynyboje. Po dvidešimties žaidimo minučių, "Fortūna" priekyje 11 taškų skirtumu. Trečiasis kėlinys itin klampus ir nerezultatyvus. Abi komandos kartu pelnė vos 21 tašką, beveik pusę - baudų metimais. Paskutiniame ketvirtyje ilgą laiką "Fortūnos" krepšininkai sugebėjo išlaikyti saugų atstumą, tačiau po dviejų taiklių V. Gedmino tritaškių metimų "Senvagė" pavijo praktiškai visas rungtynes pirmavusius varžovus ir viskas sprendėsi paskutinėmis varžybų sekundėmis. 6 iš paskutinių 8 savo komandos taškų pelnęs B. Norvilas išvedė "Fortūną" į priekį vienu tašku, tačiau paskutinės atakos privilegiją turėjo "Senvagės" ekipa. Paskutinėje atakoje V. Gedminas veržėsi po krepšiu ir pelnė du taškus kurie galėjo išvesti jo komandą į priekį, tačiau teisėjas fiksavo žingsnius ir neužskaitė šio metimo. Per likusias 3 sekundes "senvagiškiai" sugebėjo prasižengti prieš T. Rušą, kuris tyčia prametė antrąjį savo baudos metimą, taip nepalikdamas progos pastariesiems surengti dar vienos atakos.
Rezultatu 66:65 pergalę švenčia "Fortūnos" komanda. Finalinių rungtynių naudingiausias žaidėjas - Benas Norvilas.
Déjà vu finalas - "TVR" komanda, kurios branduolį ir sudarė šios "Fortūnos" komandos žaidėjai, prieš nepilnus 3 mėnesius taip pat 1 taško skirtumu ir labai panašaus scenarijaus rungtynėse įveikė tą pačią "Senvagės" komandą, bei iškovojo Atgimimo taurę."Fortūna" - "Senvagė" 66:65 (19:14 24:18 9:12 14:21)
(B. Norvilas 19 (5 tr.), T. Rušas 13, D. Dragūnas 10, T. Rapolavičius 7, O. Laucius ir M. Tinginys po 5, L. Steputis 4, A. Globys 3)
(V. Turolevičius 17, L. Andrulis 15, J. Jakutis 10, V. Gedminas 9, H. Butkus 6, T. Vyšniauskas ir T. Paulauskas po 3, J. Petrauskas 2)
2017-03-07